Jabłonna: Zderzenie Renault z motocyklem

W piątek (20.04) chwilę przed godziną 16 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w Jabłonnie na ulicy Modlińskiej. Zderzeniu uległy samochód osobowy oraz motocykl.

Na miejsce wysłano zespół Ratownictwa Medycznego, trzy zastępy Straży Pożarnej z Legionowa i Jabłonny oraz Policję z Wydziału Ruchu Drogowego.

Samochodem Renault stojącym na pasie jezdni podróżowały dwie osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń i znajdowały się poza pojazdem. Motocyklem jechały dwie osoby. Kobieta leżała na plecach na poboczu drogi natomiast mężczyzna siedział na jezdni a motor ustawiony był na chodniku.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pojazdami i pachołkami i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Kierowcy jednośladu bez utraty przytomności założono kołnierz ortopedyczny, przytomnej pasażerce założono kołnierz ortopedyczny i szynę Kramera na prawą kończynę dolną (uraz śródstopia), następnie przełożono na deską ortopedyczną i zabezpieczono pasami udzielając również obu osobom wsparcia psychicznego. Po przybyciu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego, medykom przekazano poszkodowane osoby, które ostatecznie odwieziono do szpitala.

Udział w akcji:
471-21 - JRG Legionowo
471-25 - JRG Legionowo
479-44 - OSP Jabłonna
W01-172 -ZRM Jabłonna
WRD KPP Legionowo