Jabłonna: Zderzenie motocykla i trzech osobówek

W środę (9.08) o godzinie 16:29 służby ratunkowe powiatu legionowskiego otrzymały zgłoszenie o wypadku w Jabłonnie na DK61. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej oraz zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano zdarzenie drogowe z udziałem trzech samochodów osobowych i motocykla. Na miejscu obecny był jeden zespół ratownictwa medycznego udzielający pomocy kierującemu jednośladem, który po przebadaniu odwieziony został do szpitala.

W zdarzeniu udział brał motocykl Kawasaki oraz samochody Seat, Volksawagen i Renault.

- Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerce motocykla u której w wyniku badania urazowego stwierdzono podejrzenie złamania prawej ręki oraz prawej nogi. Kończyny unieruchomiono i przełożono poszkodowaną na nosze. Po przybyciu drugiego zespołu ratownictwa medyczne pasażerka została przekazana i przewieziona do szpitala. W motocyklu marki Kawasaki odłączono akumulator i zabezpieczono powstałą plamę oleju sorbentem Compact. W trzech pojazdach osobowych biorących udział w zdarzeniu, nie było potrzeby odłączania akumulatorów, ponieważ miały niewielkie uszkodzenia powłok lakierniczych. Po przeprowadzeniu czynności przez funkcjonariuszy Wydziały Ruchu Drogowego usunięto powstałą plamę oleju przy pomocy sorbentu Compact, która stwarzała zagrożenie dla ruchu pojazdów - mówi naszej redakcji sekc. Bartłomiej Trzaskoma Dyżurny Operacyjny Powiatu.

Podczas trwania działań ruch na drodze odbywał się jednym z trzech pasów w stronę Legionowa.

Udział w akcji:
471M21 - JRG Legionowo
471M25 - JRG Legionowo
479M44 - OSP Jabłonna
W01-102 - ZRM Warszawa
W01-172 - ZRM Jabłonna
ZZ840 - WRD KPP Legionowo

MK
Foto: OW