Jabłonna: Umorzono sprawę zniesławienia syna wójta

Prokuratura Rejonowa w Legionowie postanowieniem z dnia 26 sierpnia umorzyła śledztwo, prowadzone na wniosek wójta gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego. Sprawa dotyczyła podejrzenia zniesławienia jego syna w portalu "Jabłonna Dla Mieszkańców" przez użytkownika o nicku "Emma".

Prokurator prowadząca sprawę, zleciła wykonanie szeregu czynności procesowych. Przesłuchano świadków oraz wystąpiono o udostępnienie danych telekomunikacyjnych do operatorów. Mimo podjętych działań, nie udało się ustalić personaliów użytkownika o nicku "Emma". Nie pozostało nic innego jak postępowanie w tej sprawie umorzyć.

Jak informuje naszą redakcję Ireneusz Ważny - Prokurator Rejonowy w Legionowie, postanowienie o umorzeniu nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie.

Sprawa dotyczyła komentarza w którym internauta miał zniesławić syna Jarosława Chodorskiego, wójta gminy Jabłonna. Użytkownik miał obrazić nieletniego pisząc o jego dysfunkcji ruchowej, używając przy tym słów zniesławiających nieletniego. Rodzice postanowili zgłosić sprawę na policję. Ustaleniem autora wpisu zajęła się legionowska prokuratura, która wykonanie czynności zleciła Komendzie Powiatowej Policji. To właśnie na policję, po powzięciu wiedzy o takim śledztwie, zgłosił się redaktor naczelny portalu Jabłonna Dla Mieszkańców i udostępnił funkcjonariuszom wszelkie niezbędne dane z serwera, aby pomóc w prowadzonym śledztwie. Niestety śledczym nie udało się ustalić sprawcy przestępstwa.

/Paweł Jarecki/