Jabłonna: Poszukiwany listem gończym Łukasz C. zatrzymany

Kryminalni z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali 30- latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary, za przestępstwo z art. 180 a kk. Początkowo Łukasz C., za prowadzenie pojazdu mimo braku prawa jazdy i obowiązującego go zakazu sądowego, został skazany na m.in. prace społecznie użyteczne. Jednak mężczyzna nie wykonywał wyroku i sąd zastosował wobec niego karę zastępczą pozbawienia wolności. 30-latek na 90 dni trafił za kratki.

W przeszłości Łukasz C. usłyszał sądowy wyrok ponieważ, mimo że miał już zakaz sądowy i nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, to naruszył to prawo i został przyłapany na przestępstwie. Początkowo, kara wymierzona przez jeden z warszawskich sądów obejmowała m.in. prace społecznie użytecznie. Jednak mężczyzna nie stosował się do sądowego wyroku.

Dlatego sąd zastosował wobec Łukasz C. karę zastępczą 90 dni pozbawienia wolności i wydał za mężczyzną list gończy, aby doprowadzić 30-latka do więzienia.

Poszukiwania ściganego listem gończym 30-latka prowadzili policjanci z komisariatu w Jabłonnie. Kryminalni z Jabłonny szybko ustalili, że poszukiwany mężczyzna nie mieszka w miejscu swojego zameldowania. Policjanci zdobyli też informację, że 30-latek może przebywać w Warszawie i przedwczoraj, tuż przed godziną 21., w jednym z mieszkań na Ursynowie zatrzymali Michała C.

Wczoraj 30-latek trafił do jednego z warszawskich zakładów karnych, gdzie będzie musiał respektować wyrok sądu.

KPP Legionowo