Jabłonna: Nowy sekretarz w urzędzie. Nie jest to fachowiec z zewnątrz

Od wtorku gmina Jabłonna ma nowego sekretarza. Została nim dotychczasowa naczelnik Wydziału Inwestycji - Agnieszka Sobczak. Urzędniczka nie cieszy się zaufaniem radnych, którzy twierdzą, że jest ona arogancka. Także praca wydziału, którym zarządza, jest przez nich oceniana negatywnie. Czy wójt podjął dobrą decyzję awansując naczelniczkę ze złą opinią i jednocześnie pomijając lepiej przygotowanych do pełnienia tej funkcji pracowników Urzędu Gminy lub fachowców z zewnątrz?

W poniedziałek pisaliśmy, że wójt Jarosław Chodorski ma problem z zatrudnieniem nowego sekretarza gminy. To stanowisko pozostawało wolne od 1 maja, czyli od momentu, kiedy dzień wcześniej pracę w urzędzie zakończyła Joanna Gwadera. Nieoficjalnie mówiło się, że wójt mógł mieć trudności ze znalezieniem nowego sekretarza ze względu na złą opinię o jabłonowskim urzędzie. Dzień po publikacji naszego artykułu, wolne stanowisko zostało obsadzone. Niespodziewanie sekretarzem nie został żaden z wyróżniających się pracowników Urzędu Gminy, ani doświadczony fachowiec z zewnątrz.

- Wójt Jarosław Chodorski, powołał dzisiaj na stanowisko Sekretarza Panią Agnieszkę Sobczak. Wieloletniego pracownika samorządowego, dotychczasową Naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędzie Gminy Jabłonna - Urząd Gminy wydał krótki komunikat.

Awans A. Sobczak z pewnością pogłębi konflikt wójta z radnymi, którzy nie mają o niej dobrego zdania. Możliwe, że właśnie to było ideą zaproponowania nowego stanowiska A. Sobczak. W ten sposób większy spokój powinni odczuć wójt oraz jego zastępca Marcin Michalski, za których A. Sobczak prawdopodobnie będzie wypowiadać się na sesjach Rady Gminy.

- Nie jestem osobą konfliktową, ale naprawdę nie podoba mi się zachowanie tej pani. Jest arogancka i gdyby oczy mogły zabijać to podejrzewam, że połowa radnych już by nie żyła. Tak to odbieram panie wójcie. Pan broni swoich pracowników i oczywiście ma pan do tego prawo. Być może z panem merytorycznie układa się ta współpraca. Ale ja jestem jestem wybrana przez mieszkańców i jakiegoś szacunku też oczekuję. Tego nie było kiedyś, panie wójcie… W tej chwili są pracownicy, do których boję się odezwać i zapytać o cokolwiek – mówiła już w styczniu Dorota Świątko, wiceprzewodnicząca Rady Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców

TAGI: