Jabłonna: Nocny pożar pustostanu

W środę (2.05) chwilę przed godziną 2 w nocy do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Warszawie oraz Powiatowego Stanowiska w Legionowie wpłynęły zgłoszenia o pożarze budynku w Jabłonnie przy ulicy Modlińskiej przy granicy z Warszawą. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy ratowniczo - gaśnicze.

Na miejscu okazało się, że pożarem objęty jest murowany pustostan. Ogień zlokalizowany był na poddaszu budynku i zajął pokrycie dachowe, wydostając się na zewnątrz. Natychmiast rozwinięto 3 linie gaśnicze i podano prądy wody w natarciu na płonący budynek. Do środka wprowadzono roty ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych wraz z linią gaśniczą. Strażacy przeszukali wszystkie pomieszczenia, informując dowodzącego akcja o braku osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia przybył Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 10 w Warszawie asp. sztab. Krzysztof Goślicki.

Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do rozbiórki zagrażających elementów dachu i dokładnym przelaniu wodą. Akcja gaśnicza trwała 2 godziny.

Udział w akcji:
310W25 - JRG 10 Warszawa
471M21 - JRG Legionowo
471M25 - JRG Legionowo
471M53 - JRG Legionowo
479M27 - OSP Chotomów
479M43 - OSP Jabłonna
479M44 - OSP Jabłonna
ZZ819 - KP Jabłonna
Pogotowie Energetyczne