Działania kontrolno – prewencyjne “ZMIERZCH”

Od środy (11 października) na terenie powiatu legionowskiego policjanci rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Zmierzch". Jest to już kolejna akcja po wcześniejszych działaniach "Bezpieczne Legionowo-Bezpieczny Powiat", aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, którą postanowił wdrożyć w życie Komendant Powiatowy Policji w Legionowie mł. insp. Krzysztof Smela.

Kolejne już działania kontrolno-prewencyjne, których pomysłodawcą jest szef policjantów pełniących służbę w powiecie legionowskim mł. insp. Krzysztof Smela, rozpoczęły się wczoraj. Tym razem akcja ma nazwę "Zmierzch".

Funkcjonariuszy służących w komendzie i ościennych komisariatach wspierać będą stołeczni policjanci. Mł. insp. Krzysztof Smela wystąpił do Komendanta Stołecznego Policji o udzielenie wsparcie w działaniach, uzyskując zgodę.

Oznacza to, że cyklicznie siły wsparcia w postaci policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie, Wydziałów Ruchu Drogowego oraz Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji zobaczyć będzie można na terenie naszego powiatu.

W praktyce dla mieszkańców działania "Zmierzch" oznaczały będą większą liczbę patroli umundurowanych i "po cywilnemu" pełniących służbę w terenie.

Celem działań podobnie jak poprzednio w przypadku "Bezpiecznego Legionowa- Bezpiecznego Powiatu" będzie ograniczenie przestępczości kryminalnej szczególnie uciążliwej dla społeczeństwa m.in. kradzieży z włamaniami do domów i mieszkań, kradzieży samochodów oraz rowerów.

Policjanci będą patrolować osiedla mieszkaniowe, legitymować osoby piesze oraz przeprowadzać kontrole drogowe pojazdów. W przypadku stwierdzenia popełnienia przestępstwa funkcjonariusze będą mieli za zadanie zatrzymać sprawców na "gorącym uczynku" lub w bezpośrednim pościgu.

KPP Legionowo