Chotomów: Strażacy walczą z blokującymi wyjazd wozów OSP

W Chotomowie gm. Jabłonna miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej mieści się przy głównej ulicy łączącej dwie drogi wojewódzkie 630 i 631. Naprzeciwko remizy znajduje się sklep monopolowy do którego dużo klientów przyjeżdża samochodami. Niestety kierujący łamiąc zakaz, parkują na placu przed garażami wozów bojowych. 

Gdy strażacy dostają alarm i przybiegają do koszar aby wyjechać do zagrożenia czy to pożarowego czy innego zdarzenia jak np. wypadek, liczy się każda sekunda.

Drzwi garażowe otwarte, strażacy ubrani w mundury i wyjazd do miejsca zdarzenia.... Tyle teorii.

Często zdarza się, że plac przed remizą jest zastawiony samochodami klientów sklepu czy pobliskiej poczty. W sytuacji zagrożenia, strażacy mają utrudniony wyjazd samochodami ratowniczo - gaśniczymi. Na terenie całego placu obowiązuje kategoryczny zakaz oznaczony znakiem B-36 - zakaz zatrzymywania się.

Za złamanie zakazu policja może ukarać kierującego mandatem karnym w kwocie 100 złotych i 1 punkt karny.

Strażacy wzięli sprawy w swoje ręce

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotomowie wypowiedzieli "wojnę" kierowcom, którzy nagminnie parkują na placu przed remizą i od paru dni robią zdjęcia, które publikują na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook. O akcji wie już policja. Wkrótce częściej będą dyslokowane patrole w rejon remizy. Policjanci również nie zamierzają pobłażać kierującym łamiącym zakaz.

A oto kilka zdjęć tylko z ostatnich 3 dni jakie wykonali strażacy.