5 kierowców zatrzymanych na podwójnym gazie

Na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie nie ustają policyjne kontrole wymierzone w tych, którzy pomimo apeli i ostrzeżeń wsiadają za kierownicę swoich pojazdów, pijąc wcześniej alkohol. Wciąż jeszcze nie do wszystkich docierają tragiczne statystyki wypadków drogowych, którymi często sprawcami są pijani kierowcy. W ciągu minionego weekendu w ręce policjantów wpadło pięciu kierowców pojazdami na tzw. ,,podwójnym gazie". Każdy z nich usłyszy wkrótce zarzuty i niebawem wszyscy odpowiedzą przed sądem.

Od piątku do niedzieli policjanci pełniący służbę na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz dwóch rowerzystów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec Legionowa, który w nocy z soboty na niedzielę na Alei Legionów został zatrzymany do kontroli przez drogówkę. Funkcjonariusz, który sprawdzał dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami od razu wyczuł od 31-letniego mężczyzny kierującego fiatem mocną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był kompletnie pijany- miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości wkrótce usłyszą zarzuty karne. Grozi im za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa. Kierowanie rowerem po alkoholu to wykroczenie.

Policjanci przestrzegają! Piłeś-nie jedź. Jesteś zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Skutki mogą być nieodwracalne!